Miot "L"

29 03 2010 urodziło się 10 błekitnych szczeniąt. Cesarskie cięcie na wrocławskiej Akademii. Dwa tygodnie później, bez zadnego ostrzezenia maluchy zaczęły umierać. Krótki straszny krzyk i koniec. Jeden po drugim. Sekcje (zrobiono dwie a potem jeszcze powtarzano, tak nieprawdopodobny wydawał się wynik) wykazały obecność wirusa Rubartha. Choroby, której od ponad 20 lat w Polsce nie odnotowano. Lekarze nie mogli uwierzyć, ale chyba w końcu uwierzyli, skoro klinikę położnictwa zamknięto na 3 dni celem odkażenia. Mogły sie zarazic w klinice, mogły w innej przychodni, bo Ola z jednym pieskiem była u innego lekarza. Dokarmiała małe butelką i szczeniak wydawał sie zalany. Być może były to pierwsze objawy choroby, choć Rubarth w postaci nadostrej przebiega całkowicie bezobjawowo, a potem, nagle, następuje zgon.
Przeżyły 3 szczeniaki. Ola trzymała je do 3 miesiecy, zrobiła im wszystkie badania, wszyscy lekarze orzekli, że są zdrowe. Mały Yashka w Moskwie i Ledusia u Oli umarły niemal w tym samym czasie. Zaatakowane nerki i trzustka - prawdopodobnie nastepstwa zakażenia wirusem. Żyje i ma się dobrze Lirica na Ukrainie i proszę, trzymajmy za nią kciuki.
Na koniec jeszcze jedno. W Wigilię Bożego Narodzenia Ola dostała sms-a z "życzeniami" i "gratulacjami" za najbardziej nieudany debiut hodowlany roku 2010. Pomyślcie, ile trzeba podłości, by napisać coś takiego. Straszne, że zrobił to ktoś ze środowiska.

  wynik sekcji szczeniat wyniki wirusologii
 
PSY SUKI RODZICE
LELL'YASHKA LEDUSHKA

LIRICA

Champion Rosji, Champion Klubu Rosji
ASTRIGER de Fionix
(Ch. Pl. GALILEO dei Monti del Keraton
x ULTRAFERA de Fionix)
Champion Polski i Wegier, Mł. Ch. Polski
GIUDITTA Modry Efekt
(Ch. Es CACAO de Garaba x
IntCh. MultiCh. Zwyc. Klubu 07, Zwyc.Austrii CZARINA Modry Efekt )
HD A, echo serca i ekg ok (DCM free)